Destek Hattı:

0553 237 93 43

HİZMET DETAY

Isı Geri Kazanım Üniteleri

Isı Geri Kazanım Üniteleri

Isı geri kazanım üniteleri, taze hava ihtiyacı olan mekanlarda havalandırma yaparken enerji tasarrufu da sağlamak amacıyla üretilen cihazlardır. Isı geri kazanım üniteleri aynı zamanda sağladıkları enerji tasarrufu sayesinde kurulum maliyetini kısa sürede geri ödeyen cihazlardır.
Çalışma Prensibi
Isı geri kazanım üniteleri temel olarak, ortamdan dışarı atılan havadaki enerjiyi ortama verilen taze havaya ekleme prensISI GERİ KAZANIM CİHAZIibi ile çalışırlar.  Isı geri kazanım ünitesi kullanılan bir mekanda havalandırma amacıyla, yazın ortamdaki soğutulmuş hava dışarı atılırken içeri alınacak taze hava soğutulur. Kışın ise ortamdaki sıcak hava dışarı atılırken  içeri alınacak taze hava ısıtılır. Böylece %70' e varan enerji tasarrufu elde edilir. Bu işlemleri yaparken ısı geri kazanım üniteleri herhangi bir enerji kaynağı kullanmazlar, havadan havaya ısı geri kazanımı sağlarlar.

Isı geri kazanım ünitelerimizin diğer bir özelliği de taze hava temininden yoksun olan split veya değişken soğutucu debili sistemlerle beraber kullanılmalarıdır. Bu şekilde beraber kullanım neticesinde enerji tasarrufunun yanında mekanın ihtiyacı olan taze hava da karşılanmış olur. Isı geri kazanım üniteleri yıl boyunca kesintisiz kullanılırlar.

Kullanıldığı Yerler    
Özellikle dış hava sıcaklığının çok soğuk veya çok sıcak olduğu bölgelerde ofisler, lokantalar, cafeler, sinemalar, hastaneler, derslikler, yatakhaneler, kapalı yüzme havuzları, matbaalar, atölyeler gibi yoğun taze hava ihtiyacı olan mekanlarda  ideal havalandırma için kullanılırlar.
Isı geri kazanım ünitelerimiz  250 m3/h’ten  7.000 m3/h’e kadar çok geniş bir uygulama aralığında üretilmektedir.

E-Bülten Kayıt

Firmamızdan haberder olmak için bültene kayıt olabilirsiniz.